З 1 квітня вступають в силу зміни до пенсійного законодавства

Главное фото новости
Фото: sarapul.net

На початку весни 2015, 2-го березня, Верховна Рада прийняла запропоновані Урядом зміни до пенсійного законодавства.

Вже з 1-го квітня цього року працюючі пенсіонери отримуватимуть лише 85% пенсії, проте не менше 1423,5 грн (150% прожиткового мінімуму). Такі зміни не торкнуться інвалідів І, ІІ групи, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій та родин загиблих військовослужбовців.

Про це повідомляє Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

З 1-го квітня працюючі пенсіонери, окрім інвалідів І і ІІ групи, інвалідів війни ІІІ групи і учасників бойових дій, сімей загиблих військовослужбовців, отримуватимуть пенсії у розмірі 85% від призначеного, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тобто не менше 1423,5 грн.

Водночас пенсіонери, що працюють на державній службі, в органах місцевого самоуправління, у прокуратурі, суді чи народними депутатами взагалі не отримуватимуть пенсії. Після звільнення з роботи виплата пенсії буде поновлена у повному обсязі.

Згідно з новим Законом такі зміни є тимчасовими та триватимуть лише до кінця 2015 року. З 1-го січня 2016 року пенсії будуть виплачуватися у звичайному порядку.

Також Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення» при призначенні пільгових пенсій за списками № 1, № 2 та вислугою років.

Так, за списком №1 протягом 10 років поетапно буде збільшено вік виходу на пенсію жінкам, 1975 року народження і старшим, до 50 років. За списком № 2 протягом 10 років поетапно буде збільшено вік виходу на пенсію жінкам, 1970 року народження і старшим, до 55 років.

А також поетапно до 1-го квітня 2024 року для виходу на пільгову пенсію буде збільшено загальний страховий стаж на 5 років, як жінкам так і чоловікам. Відтепер за списком № 1 необхідний загальний стаж для чоловіків становитиме 25 років (раніше було 20 років), для жінок — 20 років (раніше було 15 років). За списком № 2 необхідний загальний стаж становитиме для чоловіків — 30 років (було 25 років), для жінок — 25 років (було 20 років).

Пенсії за вислугу років працівникам освіти і охорони здоров'я поетапно до 31-го березня 2024 року буде збільшено необхідний спеціальний стаж за вислугу років з 25 до 30 років.

Нагадаємо, що 2-го березня Верховна Рада проголосувала за внесення змін до пенсійного законодавства. За прийняття урядового законопроекту №2212 проголосували 238 депутатів. Закон було прийнято з 5 спроби.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Мы в Facebook

Экономика