Новації у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій

Главное фото новости
Фото: megabank.net

Законом України від 28-го грудня 2014 року №71-VII внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, до Закону України від 6-го липня 1995 року №265-95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Метою внесення змін є вдосконалення механізму їх застосування та запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари чи послуги.

Про це повідомляє прес-служба Криворізької центральної ОДПІ.

Ключовою новацією є те, що фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках та при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

У всіх інших випадках фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО. При цьому зазначені зміни для платників єдиного податку третьої групи вступають в силу з 1-го липня 2015 року, а для платників єдиного податку другої групи – з 1-го січня 2016 року.

Дозволяється до 1-го січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1-го січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів ДФС України по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 1-го сiчня 2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z – звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Мы в Facebook

Экономика