Криворізькі науковці презентували свої розробки на обласній виставці «Мирний космос»

Главное фото новости
Фото: facebook.com
1kr.ua

Учасниками виставки-конкурсу, яка на Дніпропетровщині проходить вже 34-й рік поспіль, стали школярі віком від 9 до 17 років. У день відкриття 70 юних конструкторів і винахідників представили свої роботи у 9 тематичних секціях. Експозиції працюють на базі Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді. Найкращі проекти визначатиме конкурсне журі. Переможці потримають почесні дипломи та подарунки, а також право представляти область на Всеукраїнській першості «Людина, космос і духовність».

Про це повідомили у прес-службі Дніпропетровської ОДА.

Зокрема, четверокласники з Кривого Рогу, 9-тирічні Антон Русниченко та Андрій Кононенко учасниками виставки стали вперше. У секції «Ракетно-космічна техніка» маленькі дослідники представили свій спільний проект моделі марсіанського космічного модуля «Вулик». Хлопці кажуть, такий корабель може бути запущений вже у найближчі роки, а поки що Антон і Андрій планують працювати над удосконаленням аварійних систем свого космічного шатлу.

«Вулик» створено для першого поселення людей на Марсі та для здобуття там корисних копалин. Наша модель складається з монтажної платформи, блоку космічного модуля «Вулик» і вантажно-транспортного корабля «Пасічник». Для кожного відділення необхідна буде окрема група екіпажу. Треба ще попрацювати над системою аварійного порятунку людей, але запускати модуль можна вже десь у 2020 році», - упевнені розробники.

Їхній більш досвідчений колега, вихованець гуртка космічного моделювання станції юних техніків Жовтневого району Микита Криворотько презентував макет космічного апарату, який може збирати сміття на орбіті. Свою розробку юний конструктор вважає вдосконаленням англійських пристроїв і сподівається, що його проект може бути втілений в Україні.

«Мій ракетний комплекс має назву «Україна», і я пропоную виготовляти всі необхідні деталі та до нього на потужних підприємствах саме України. Я знаю, що до цього часу космічні комплекси для утилізації сміття не розроблялися. Лише в Англії виготовляли спеціальні маленькі пристрої для цього. Мені спало на думку, що можна виготовити ракету, яка б збирала такі пристрої і викидала їх на орбіту. Там ця техніка зможе виконувати свою роботу з утилізації сміття», - розповідає Микита Криворотько.

Загалом учасники виставки-конкурсу «Мирний космос» захищали свої проекти у 9 номінаціях. Зокрема, «Ракетно-космічна техніка», «Космічна біологія та медицина», «Космічна фізика та астрономія», «Глобальні проблеми людства», «Екологія та космонавтика», «Програмування та обчислювальна техніка», «Людина, духовність і Всесвіт», «Історія розвитку авіації і космосу» та «Космічні наукові дослідження».

Переможців у кожній секції обере конкурсне журі. Усі призери отримають почесні дипломи та відзнаки. Крім того, троє авторів найкращих робіт представлятимуть Дніпропетровщину на Всеукраїнському конкурсі «Людина, космос і духовність».


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество