Криворожане написали открытое письмо в Главное управления ГСЧС Украины по поводу поздних приездов пожарных

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua

Общественный активист Андрей Заславский написал открытое письмо в Главное управление ГСЧС Украины и разъяснил ситуацию с поздним прибытием подразделений спасателей на пожары Кривого Рога.

Приводим полный текст письма:

«Звертаємо увагу керівництва ДСНС України та управління ДСНС в Дніпропетровській області на не досконалий та небезпечний для мешканців міста Кривого Рогу «Розклад виїздів підрозділів» ДСНС в м. Кривому Розі!

На мікрорайон Східний Кривого Рогу найшвидше може приїхати підрозділ пожежно-рятувальної частини № 14 по обслуговуванню Саксаганського району м. Кривого Рогу з вулиці Бикова, тому що ця частина розташована на відстані 1 км від мікрорайону Східний-1. Замість того, на мікрорайони Східний (1,2,3) їде підрозділ 26-ї пожежно-рятувальної частини Довгинцівського району, якому треба від 15 до 25 хвилин часу для прибуття на зазначені мікрорайони!

Це створює небезпеку для життя і здоров'я людей, які мешкають на мікрорайонах Східних та повністю знищує їхні оселі, в разі виникнення пожежі!

А от на проспект Гагаріна або вулиці Отто Брозовського, Галенка, Костенка, Рокосовського та Єсеніна, Димитрова та 22 партз'їзду, що належать до Саксаганського або частково Дзержинського районів, НАВПАКИ, найшвидше прибуде саме підрозділ 26-ї частини Довгинцівського району, що розташований в районі автовокзалу.

Треба в обов'язковому порядку перекроїти «Розклад виїздів підрозділів» нашого міста, зокрема, щодо району охоплення частин №№ 14 та 26 взаємно. Це необхідно зробити.

Адже час прибуття першого пожежно-рятувального підрозділу відіграє дуже велику роль в питанні оперативного та ефективного гасіння пожежі на початковій стадії та вирішальну місію в питанні порятунку людей!

Варто зазначити, що мікрорайони Східний-1, Східний-2 та Східний-3, на виклики про прожежі з яких викликають далеку від них пожежну частину № 26 - це повністю 9-ти поверхова забудова, пожежі підвищенної категорії складності!

Мені сумно і боляче усвідомлювати, що співробітники ДСНС, на службові обов'язки яких покладені також і функції ЗАПОБІГАННЯ тяжким наслідкам від пожеж та надзвичайних ситуацій, принципово не вчиняють ніяких дій для вирішення цього питання протягом року, з часу мого першого звернення до них. Скажу більше, мені соромно за таку позицію відповідальних за це осіб.

Адже ризикувати життям та здоров'ям мешканців міста, та знищувати їхнє майно, це злочин! Тим більше, тоді, коли ми можемо, маємо технічні можливості запобігти знищенню та врятувати майно, не ризикувати життям людей, але принципово цього не робимо!

В місті Кривому Розі існують також і інші райони з подібним ганебним явищем. Зокрема, на виклики про пожежі в селищах Степне, Рахманівка та Руднічне, які адміністративно належать до Центрально-міського району м. Кривого Рогу, підіймають пожежно-рятувальну частину № 10, яка може прибути до зазначених житлових масивів лише через 30 хвилин!

Але через 15 хвилин поїздки від місця дислокації 10-ї частини в напрямку селищ , пожежна машина проїжджає через трампарк, просто поруч з розташуванням іншої пожежно-рятувальної частини - № 11 Дзержинського району! Виходить, підрозділ 11-ї частини має змогу прибути на виклик до Рахманівки або Степного в два рази швидше (за 15 хвилин), ніж підрозділ далекої 10-ї частини! Що таке 15 зайвих хвилин поширення пожежі? Це фактично повне знищення будинку або квартири. Вважаю це злочином по відношенню до мешканців Кривого Рогу!

З повагою, Андрій Васильович Заславський, президент Всеукраїнського товариства сприяння розвитку пасажирського транспорту, громадський активіст та член Ради майдану Кривого Рогу».


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Андрей Заславский
  • 2
  • 0
  • Ответить

Спасибо. Знаете, что отвечают руководители ГСЧС Кривого Рога? Им вообще кажется, что этой проблемы не существует! (как в том анекдоте про наркоманов: "я не могу прийти на работу, мне кажется, что у меня нет ног!"...). Имущество людей уничтожается, огонь угрожает и жизни, и здоровью граждан, и САМИМ СПАСАТЕЛЯМ, в том числе, а руководители считают, что ничего страшного в этой ситуации нет... Представьте, сидят на дежурстве спасатели 14-й части возле "Эпицентра" (откуда видно дым над Восточным-1), позевывают и говорят "Красиво горит, не правда ли?"... Что-то долго Долгинцевский район едет туда...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество