Пресс-релиз

ЄВІ та ЄФВВ: що це та в чому різниця

ЄВІ та ЄФВВ: що це та в чому різниця

Фото: Buki

ЄВІ та ЄФВВ – це вступні іспити до магістратури, які проходять у форматі ЗНО. Складати їх можуть випускники вишів, які отримали кваліфікацію бакалавра чи спеціаліста. Відповідно організацією та проведенням цих екзаменів займається УЦОЯО. Завдання обох іспитів мають повністю тестовий формат. Перевірка результатів, як і звичайного ЗНО для школярів, здійснюється за допомогою комп’ютерної програми.


Чим відрізняються обидва випробування?
  1. ЄФВВ складають лише вступники на правничі спеціальності;
  2. ЄВІ є обов’язковим для всіх вступників;
  3. ЄВІ перевіряє знання з іноземної мови.


Як підготуватися до складання ЄВІ?

Отож ЄВІ – це тестування з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Абітурієнт обирає мову, яку він раніше вивчав у виші. Сам тест триває годину і включає 42 запитання.
Екзамен відбувається в два етапи: виконання завдань з читання і питання з розділу «Використання мови». У першій частині маємо завдання на підбір заголовків до абзаців тексту, вибір правильного варіанта, встановлення відповідності між твердженнями й міні-текстами, заповнення пропусків реченнями. У другій частині – завдання на вибір правильних лексем і граматичних форм.
Запитання екзамену добираються на основі Загальноєвропейських рекомендацій та сертифікуються МОН. Тест розрахований на рівні Intermediate – Upper-Intermediate. Підготовка до ЄВІ (https://buki.com.ua) має бути комплексною – припрацювання навичок читання, письма, граматики й словникового запасу.Що таке ЄФВВ та як його скласти?

Лише ті, хто вступає до магістратури на напрями підготовки «Право» й «Міжнародне право», складає цей іспит. Екзамен містить дві частини: запитання із загальних юридичних компетентностей та права. Перша триває 1 год. 15 хв. та включає 30 завдань. Друга налічує 100 тестових запитань, з якими треба впоратися за 2 год. і 5 хв.
Частина ТЗНПК перевіряє логічне мислення й аналітичну оцінку юридичних статей, мікротекстів, ситуацій та міркувань. Це вибір одного варіанта з 5-ти запропонованих. Частина, присвячена праву, має формат запитань з 4-ма варіантами та однією правильною відповіддю. Абітурієнт повинен продемонструвати знання з галузей юриспруденції: адміністративного, конституційного, цивільного права тощо.
Підготовка передбачає ґрунтовне опрацювання всіх розділів права, законів та кодексів.

Чому до ЄВІ та ЄФВВ потрібно серйозно готуватися?

Від результатів цих випробувань залежить ваш вступ до магістратури. Здобуття ступеня магістра надзвичайно важливе для працевлаштування чи подальшої наукової діяльності. Магістратура – це повноцінна вища освіта, де ви отримуєте необхідну професійну підготовку і кваліфікацію.
Найкращий спосіб підготуватися до іспитів – заняття з приватним педагогом. При чому починати готуватися варто вже за рік, а якщо є проблеми з іноземною, то і раніше. Професійний репетитор визначить ваш рівень і складе для вас персональну програму занять.
Знайти потрібного викладача можна з допомогою сервісу Букі. Для цього слід:

  • вибрати предмет і спосіб навчання – очно чи онлайн;
  • у пошукових фільтрах обрати рівень підготовки;
  • ознайомитися з анкетами викладачів і відгуками;
  • надіслати заявку репетитору.


Комментарии (1)

City dok

18:32, 28 октября 2021

Вы отстали. Информацию не проверили. Это раньше только юристы сдавали ЄФВВ. Теперь уже его будут сдавать и экономисты, и финансисты, и многие другие. Зайдите на сайт МОН и ознакомьтесь с полным списком.

Ссылка скопирована в буфер обмена