Пресс-релиз

На хвостосховищі Інгулецького ГЗК висіяли озиме жито

На хвостосховищі Інгулецького ГЗК висіяли озиме жито

Фото: Метінвест

Інгулецький ГЗК компанії Метінвест успішно впроваджує зелені технології в рамках комплексної програми зменшення впливу на довкілля. Вже другий рік поспіль для закріплення сухих карт хвостосховища використовують посіви жита.

Кінець вересня і початок жовтня - оптимальний час для висівання пізніх культур. Якщо провести посівну у цей час, рослина встигає розкущитися, утворити корінь і пагони, а також сформувати стійкість до низьких температур та шкідливих організмів.

Успішним досвідом аграріїв скористалися екологи Інгулецького ГЗК. У кінці вересня вони засіяли озимим житом 6 гектарів площі хвостосховища. Метод утворення рослинного бар’єру, який фіксує сухі поверхні, на підприємстві застосовують з минулого року. Теперішня посівна вже третя. Загалом сьогодні житній захист є майже на 20 гектарах карт хвостосховища.

«Використання зелених технологій є ефективним засобом закріплення поверхні хвостосховища. Рослинний щит надійно стримує розпорошення ґрунту навіть під час сильного вітру. Ми виважено ставимося до того, який метод запобігання пилоутворенню застосовувати на тих чи інших ділянках. Оскільки жито ми висіваємо надовго, то під нього обираємо ті карти, які не плануємо використовувати більше року. Адже жоден реагент не в змозі давати такий тривалий захист», — розповів начальник відділу охорони навколишнього середовища Інгулецького ГЗК Євгеній Бохонський.

Метод біологічної рекультивації дає хороші результати і на відвалах. З допомогою гідромонітора суміш насіння трав та поживних речовин наносять на укоси. Рослини дають високу схожість, покращують естетичний вигляд і закріплюють поверхні відвалів.

Також на підприємстві широко використовують метод гірничо-технічної рекультивації, коли сухі поверхні карт хвостосховища вкривають кварцитом. Частину з них намивають водою, а ще активно впроваджують обробку сухих поверхонь екологічними реагентами: бішофіом, лексолом, Kempelan, DustFall, гуматовим торф’яним реагентом.

З метою зменшення впливу на довкілля підприємство проводить зрошування технологічних автодоріг на хвостосховищі, проммайданчику та у кар’єрі. З квітня і до перших морозів до вересня ІнГЗК проводить полив доріг житломасиву Інгулець та прилеглих сіл.

Загалом на реалізацію природоохоронних заходів у 2020 році Інгулецький ГЗК, що входить до компанії Метінвест, спрямував 2,6 млрд гривень.




Комментарии (9)

Ирбис

14:07, 05 октября 2021

Бедное жито)

Ирбис

14:10, 05 октября 2021

Лучше бы всех бродячих собак города туда свезли, в ссылку, как Ленина)

кошастые слуги нарiда

14:23, 05 октября 2021

Кладбище в той помойке стройте только для Вилкулойдского ***смердячего. Рожь посеяли уроды ***...

sserh

16:32, 05 октября 2021

Вилкулов и ему подобных сами выбирали, теперь жалобы пошли, про ребят из АМКР видимо забыли((

ывывывы

14:45, 05 октября 2021

ждите дешевый житний хлеб)

Команда блохастых

14:49, 05 октября 2021

Cкыбы. Зае.... дизлайки ставить)

sserh

16:31, 05 октября 2021

да все правильно делают, любая зелень это априори меньше пыли, подключили экологов и все работает как надо

Александр Поль

17:11, 05 октября 2021

За идею или метинвест платит?

Костян4ик

21:52, 05 октября 2021

попробуйте высаживание камыша, это растение, благодаря мощной корневой системе и большой зеленой массе растений способны существенно уменьшить возникновение пыли

Ссылка скопирована в буфер обмена