Питання виживання птахів у міському середовищі обговорювали учасники круглого столу у Кривому Розі
Фото: Метінвест
1 березня у Кривому Розі стартував фото-конкурс “Подаруйте пташкам оселю”. Криворіжцям пропонують змайструвати шпаківні для міських пернатих. Конкурс присвячено Міжнародному дню птахів. Після завершення конкурсу організатори - Зелений центр Метінвест - допоможуть городянам облаштувати будиночки птахів у міському просторі.
“На перший погляд, тема захисту птахів може здатись не надто важливою в сучасному житті. Однак, залишатися осторонь питання догляду за птахами - вкрай безвідповідально. Тим більше, що шляхом спілкування із тваринами та довкіллям ми виховуємо наших дітей, привчаємо їх до відповідальності та небайдужості”, - розповіла Світлана Хватова, менеджерка проєктів ГС “Зелений центр Метінвест”.
Під час круглого столу експерти обговорили питання виживання птахів у міському середовищі та ролі людини у житті орнітофауни. Захід провели за ініціативи Зеленого центру Метінвест. До участі у засіданні запросили представників громадськості та наукової спільноти, правозахисників, керівників гуртків станцій юних натуралістів та учнів шкіл Покровського району.
“Екологічна свідомість формується у людини ще з дитячого віку. Дитина ж, в свою чергу, бере приклад зі своїх батьків та рідних. Саме тому участь у круглих столах, обговореннях, акціях висадки дерев або виготовлення годівниць надзвичайно важлива, незалежно від віку. Однак, починати, на мою думку, потрібно з конституційних гарантій і обов’язків кожного громадянина, які не мають права завдавати шкоду іншим, в тому числі і братам нашим меншим”, - підкреслила Василина Нікульнікова, голова ГО “Міжрегіональне бюро екологічного захисту”.
Учасники круглого столу зауважили, що присутність людини тільки розширює різноманіття орнітологічної фауни. За словами науковців, зимуючих видів птахів у Кривому Розі більше 130. Такі птахи запросто переносять низькі температури, а головною загрозою у період морозів для них є відсутність їжі. Проте, навіть за відсутності природних кормів питання підгодовування птахів має значення суто внутрішнього комфорту людини.
“Підгодовування птахів людиною існувало ще з часів первісного суспільства. В печерах та на рівнинах люди будували свої оселі та освоювали землеробство. Птахи це використовували - селилися поряд та харчувались залишками їжі, різноманітної рослинності або ж насінням”, - зазначив Володимир Стригунов, завідувач кафедри зоології та методики навчання біології КДПУ.
Орнітологи зазначають, що годувати пернатих мешканців міст можна неочищеним просом, пшоном, гречкою, соняшниковим або гарбузовим насінням. Для тих птахів, що зазвичай годуються комахами, у якості підкормки найбільше підійде сало.
Семикласниця школи № 78 Софія Коваль зацікавилась інформацією про особливості годування птахів. Дівчинка займається у Станції юних натуралістів, тому залюбки приєдналась до обговорення. “Мені стовідсотково сподобався сьогоднішній круглий стіл. Особливо пізнавальним був ролик із записами звучання пташок. А ще я однозначно візьму участь у конкурсі від Зеленого центру Метінвест. Як тільки почула про нього, одразу вирішила - буду майструвати годівницю!”, - підсумувала Софія.
Приєднатись до фото-конкурсу “Подаруйте пташкам оселю” можуть усі охочі. Для цього варто надіслати організаторам фото процесу виготовлення птахівень. Зробити це можна у коментарях допису за посиланням. Деталі щодо участі у конкурсі можна дізнатись за номером телефону +38 (067) 160 41 59.
Ирбис
18:41, 02 марта 2021
А почему птиц к обсуждению не привлекли, может у них своё мнение есть по этому поводу.
БОМ
18:48, 02 марта 2021
Абы шо ляпнуть..
БОМ
18:47, 02 марта 2021
Немного припоздали с подобным вопросом.. но лучше позже чем никогда. Статья.на удивление очень актуальна и правильная.даже в плане формирования у маленького человека(детей) чувства гуманности и доброты ко всему живому вокруг нас. Родители могут показывать на собственном примере свое отношение к птицам и животным. как говорит народная мудрость:".. Что посеете- то и пожнете." А птиц осталось совсем немного. От нашего равнодушия. Исправляем ошибку.пока ещё не поздно.
Майор Томин
19:40, 02 марта 2021
Я так понимаю что при СССР не только люди хорошо жили но и птицы,потому что пионеры обеспечивали практически всех птиц бесплатным жильем.
Человек я
20:21, 02 марта 2021
Это всё хорошо,но птички,в отличии от собак,не приносят неудобств жителям города.
Когда будет отстрел бродячих псов?
Или когда сердобольные зоозащитники заберут всех до единой псины к себе домой?
Человек я
22:21, 02 марта 2021
Какая там система?
Лариса19
23:34, 02 марта 2021
На улицах Германии к примеру, не увидишь бездомных собак. Это не значит, что немцы не бросают своих четвероногих друзей. Просто в ФРГ хорошо налажена система защиты животных: в каждом городе для них организованы приюты. "Во-первых, их защищает специальный закон. Во-вторых, ветеринарные службы при местных органах власти контролируют условия содержания животных. И, наконец, союзы по их защите совместно со СМИ проводят большую разъяснительную работу среди населения".
Человек я
23:47, 02 марта 2021
Я видел,что во многих странах ЕС нет такого количества бродячих собак,но не интересовался почему.
БОМ
14:00, 03 марта 2021
Респект! Добавить нечего.
БОМ
14:19, 03 марта 2021
Очень правильный комментарий!
БОМ
14:15, 03 марта 2021
"Забиральщиков" не хватит на всех ненавистников-"выкидальщиков". Нужны регламинтирующие Законы и ответственность последних. А тебе главное удобства? Птички какают на головы прохожих.хорошо что они маленькие. Речь не об неудобствах для подобных тебе. а о кормушках и домиках для них в холод и голод. Так понятней? Хотя зачем оно тебе надо.? У меня дед.отец в зимний период подкармливали птичек. И дети.идя в школу. сыплют корм в наши кормушки.
GalinaUkr
21:25, 02 марта 2021
правильно, человек должен поддерживать своих братьев меньших. чем более общество развито, с тем большим уважением относится ко всему живому
Лариса19
23:31, 02 марта 2021
Я всегда считала и буду считать, что пример родителей - лучший урок для детей ,ведь именно от родителей ребенок получает тот начальный набор ценностей, который остается с ним всю жизнь.
БОМ
14:17, 03 марта 2021
Покормите птиц зимой,
Бросьте горстку крошек,
И пускай снуют порой
Стайки у окошек.
Бросьте горсточку зерна.
Много им не надо.
И зима не так страшна
Будет для крылатых.
Им не дайте в лютый час
Гибнуть от болезней,
И весна одарит вас
Праздничной их песней.