Фахівці поговорили про минуле і сьогодення футбольного клубу «Кривбас»

Фахівці поговорили про минуле і сьогодення футбольного клубу «Кривбас»

Фото: Первый Криворожский

З питаннями щодо родослівної футбольного клубу «Кривбас», дати його виникнення громадська організація «Кривбас має бути» звернулась до істориків футболу, справжніх фанатів своєї справи. Ці люди ретельно вивчають моменти народження та еволюції футбольного клубу нашого міста.

Про дату народження народження футбольного клубу Кривого Рогу розказав фахівець тонкощів криворізького клубу, фанат«Кривбасу» Андрій Пироженко:

«Саме в 1959 році «Кривбас» розпочав виступи у футболі на рівні, як зараз сказали б - професійному… Тоді «Кривбас» стартував у всесоюзній першості, до речі, під назвою «Команда Кривого Рогу». Потім ця назва змінювалась на «Авангард», «Гірник», і тільки з 1966 року команда отримала сучасну назву «Кривбас». Мабуть, через це в подальшому і вирішили вважати роком народження саме 1959-й...».


Футбольний історик, журналіст Василь Гнатюк поділився історичними відомостями початкової діяльності «Кривбасу»:

«Створений був ФК «Кривбас» (тоді - команда майстрів) на базі футбольного колективу рудника імені «залізного Фелікса» - Дзержинського. Залишалося вияснити: коли саме? Я ознайомився з певними напрацюваннями колег і врешті на сьогодні погодився з ними, що треба датою народження команди вважати 2 червня 1927 року. Саме цього дня був проведений перший матч «дзержинців», подія ця документально підтверджена».

Фан «Кривбасу» та учасник зібрань футбольних колекціонерів Андрій Пироженко додав:

«Питання створення «Кривбасу» в 1959 році ставив під сумнів ще Лубенець Микола Семенович, який свого часу дослідив історію команди, починаючи з 1945 року та, з невідомих мені причин, зупинився на цьому…
Лубенець Микола Семенович, який свого часу дослідив історію команди, вже тоді асоціював команду рудника імені Дзержинського (що виступала в 40-50-х роках минулого століття під назвою «Металург», пізніше – «Гірник»), як попередника «Кривбасу».

Ми зясували, що перша згадка про футбольну команду рудника ім. Дзержинського – про її перший матч - міститься в газеті «Червоний гірник». Дата першої гри задокументована –2 червня 1927 року, отже фактично вона і є датою народження команди».


За словами Андрія Пироженка, саме команда рудника імені Дзержинського була заявлена до всесоюзних змагань під назвою «команда Кривого Рогу»:

«До команди рудника імені Дзержинського долучились кілька гравців інших міських команд, в тому числі і найстарішої (на сьогодні) міської команди «Гірник» (колишня назва – рудник ім. К.Лібкнехта).

Та й згадайте-спочатку клуб почав виступи як «команда Кривого Рогу», а далі кілька разів змінювала назву, поки остаточно (1966 рік) не стала «Кривбасом», фактично загальноміським брендом – «народною» командою».

Футбольний історик поділився своїми почуваннями з приводу сучасного стану ФК «Кривбас»:

«Кривбас» – це невід’ємна частина історії не тільки нашого міста, а й вітчизняного футболу. Історична українська команда, через яку пройшло чимало відомих і навіть легендарних постатей – гравців і тренерів. Люди, які погубили «Кривбас» в 2013-му, обов’язково за це будуть відповідати, можливо не зараз і не в нашому наскрізь корумпованому суспільстві, скоріш за все – на Вищому Суді, але обов’язково будуть».

Комментарии (9)

Marikson

20:13, 23 марта 2017

А кто все-таки ***ил клуб?

Art cool

21:47, 23 марта 2017

Marikson,учредители

Kaban

01:55, 24 марта 2017

Мазура нужно гнать из команды и искать хорошых спонсоров а трениром нужно ставить Валика Платонова!!!

ffj

05:34, 24 марта 2017

Людям про історію, а вони про Мазура, Платонова.... З повагою до обох, за 90років було побільше цікавих особистостей.. А щоб команду повернути на належній рівень, треба об'єднуватися, а не воювати.. 2 козаки, 3 гетьмана..

Alissandra

09:32, 24 марта 2017

ОБИДНО. Есть в городе ДЮСШ "Кривбасс-84". На базе 69 школы спортивные классы, в т.ч. футболисты. Но.. у них нет даже поля. Кривой Рог занимает одно из первых мест по наполнению бюджета, но денег на обустройство базы для детей - НЕТ. Сколько в городе богатых людей - но никому не интересно стать спонсором на благое дело. а за статью Спасибо. Будем знать.

zztop

10:34, 24 марта 2017

.. А щоб команду повернути на належній рівень, треба об'єднуватися, а не воювати.. 2 козаки, 3 гетьмана.."Это правильно,но Мазур губит команду и на это больно смотреть.

місцевий

12:59, 24 марта 2017

а що Мазур головний та єдиний хто приймає рішення??? 700-тисячне місто готово зробити все можливе для відродження ФККК, але цьому заважає Мазур...Не смішно?

zztop

10:44, 24 марта 2017

Верните в город Полищука и вернёте большой футбол в город

місцевий

13:04, 24 марта 2017

Поліщук це дійсно фанат футболу і Кривбасу, яких треба пошукати, але чому його чекати, дивитись, як "Мазур губит команду" замість того, щоб стати одним із тих, хто ці 2 роки бореться за повернення великого футболу у місто в обличчі саме Кривбасу?

Ссылка скопирована в буфер обмена