Криворіжці можуть моніторити екологічну ситуцію онлайн
Фото: скриншот с сайта
На сайт eco.dp.gov.ua надходить інформація з 15 постів екологічного спостереження, розташованих у Дніпропетровську, Дніпродзержинську та Кривому Розі. Це дані про стан атмосферного повітря та речовини, які його забруднюють. Результати спостережень передаються на сайт раз у кілька днів. Наразі така публічна система екологічного моніторингу працює у пілотному режимі. Проте вже зараз кожен мешканець регіону може зайти на інтернет-ресурс та побачити, як дихається в трьох містах-промисловцях.
У цифрах показано так званий індекс забруднення атмосфери (ІЗА). Для людей, які не розуміються на екології, цифри розшифровуються статусами від «дуже низького ІЗА» до «дуже високого». Зараз по всім трьом містам показники високі.
«Ми зробили те, що роками боялися зробити великі підприємства - показали людям, чим вони дихають. Чому? Тому, що ми - відкрита влада. За екологічною програмою 2016-2025, ми плануємо зменшити шкідливі викиди в області на 30%. Тепер у мешканців Дніпропетровщини є можливість особисто контролювати як це відбувається», - наголосив керівник області Валентин Резніченко.
Планується, що працювати на повну потужність система почне наступного року. Проектом обласної програми екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016 – 2025 роки передбачено установку датчиків екомоніторингу на всіх найбільших підприємствах-забруднювачах Дніпропетровщини. Карта на сайті стане більш детальною. Кожен зможе побачити, який конкретно завод і чим саме забруднює повітря. Зараз датчики мають ВАТ ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського», «Нікопольський завод феросплавів», ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ВАТ «Євраз - Дніпродзержинський коксохімічний завод».
Така система - ноу-хау для всієї України: «На жаль, поки немає концепції екологічного моніторингу. Ми протестуємо нову систему, запустимо її, а потім запропонуємо всім регіонам», - підкреслив Валентин Резніченко.
У Дніпропетровській області - 25 найкрупніших підприємств-забруднювачів. На них припадає 95% всіх шкідливих викидів в атмосферу.
12:15, 14 сентября 2015
Ахаха! Отличный сайт! Не грузится )))
12:18, 14 сентября 2015
А где гарантии что нас не на**ут в очеиедной раз? Кто хочет миниторить экологтческую ситуацию, залезьте на муравейник и посмотрите на город сверху, или отъедьте километров 20 от города и плсмотрите на облако в котором мы живем!
13:49, 14 сентября 2015
Не смешите!показатели кто будет вписывать?
16:18, 14 сентября 2015
вот экологи изобретательны))раньше им приходилось ездить по предприятиям и делать эти замеры вручную и за не соответствие нормам брать бабло, а теперь предприятия сами будут бабло им привозить чтобы те нормальные цыфирки писали))
17:00, 14 сентября 2015
Во по-этому надо поддержать и распространить петицию нашего земляка https://pеtitiоn.prеsidеnt.gоv.uа/pеtitiоn/5254
19:14, 14 сентября 2015
Отманиторили, и на электронное табло, , что на 3-м участке, где КМК.
06:18, 15 сентября 2015
Мониторь не мониторь ,а пыль крупнодисперстную ежедневно надо "лопатой"убирать сподоконников,но самое обидное ,что мы этой гадостью бесплатно дышим.