26 червня - Міжнародний день боротьби з наркотиками та їх незаконного обігу

26 червня - Міжнародний день боротьби з наркотиками та їх незаконного  обігу

Фото: google.com

26 червня — це Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. Історія боротьби з наркотиками в світі нараховує близько ста років. У лютому 1909 року відбулося засідання Шанхайської опіумної комісії у складі 13 країн. Міжнародне співтовариство намагалося знайти методи обмеження ввезення наркотичних засобів із азіатських країн. Але навіть через століття людство далеко від вирішення цієї глобальної проблеми.

Цей день відзначають з 1987 року. Тоді 26 червня Генасамблея ООН затвердила рішення про заснування свята. Ця подія символізує єдність країн у досягненні мети щодо створення суспільства, вільного від наркотиків.

Протягом останніх п'яти років в Україні спостерігається небачене зростання наркоманії. Сьогодні наркозалежність поступово "молодіє", середній вік людей, що вживають нелегальні наркотики, стабільно знижується.

За даними МВС, на сьогоднішній день в Україні офіційно налічується близько 500 тис. наркоманів, з них 171,6 тис. вживають наркотики регулярно. При цьому близько 5 тис. наркозалежних не досягнули 18 років. Найбільше наркозалежних проживають в південних областях країни.

Найбільш уражена наркоманією Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька області, Автономна Республіка Крим і Київ. Але реальна кількість наркоманів, на думку експертів, може бути в 10 разів вище.

Статистика, надана головним наркологом країни Анатолій Вієвський ще більш тривожна: в Україні вживають важкі наркотики близько 550 тис. чоловік. Щорічна кількість наркоманів в нашій державі, за даними МВС, збільшується в середньому на 5-10%.

Треба зауважити, що для більшості споживачів наркотиків зараз дуже актуальна проблема якості продукту. Мало того, що самі наркотики небаченими темпами гроблять здоров'я і психіку наркомана, так це негативна дія ще і посилюється їх низькою якістю.

Інший болючою проблемою є те, що в більшості регіонів України через відсутність державного фінансування не забезпечено лікування наркохворих. В Україні для них існує близько 7 тис. Ліжко-місць, одночасно на обліку в медичних установах знаходиться 72 тис. Таких людей, на обліку в органах внутрішніх справ як вже повідомлялося - 154 тис.

Останнім часом багато фахівців приходять до висновку, що звичний спосіб боротьби з наркоманією, коли головна увага приділяється поліцейським заходам, - неефективний. У багатьох розвинених країнах, де в боротьбу з наркобізнесом вкладаються величезні кошти, вживання наркотиків стабільно росте. Єдиний спосіб протистояти наркоманії - сильна і гнучка система профілактики поширення наркоманії та соціальної реабілітації людей, що вживали наркотики.


Народилися:

  • 1927 — Нінель Леонідівна Гаркуша, український художник декоративного мистецтва.
  • 1975 році народився Костянтин Єфименко, український політик і підприємець. Міністр транспорту і зв'язку з 2010 році. У 2009-2010-му - голова ДК "Укртрансгаз".
  • У 1990-му народилася Ірина Мовчан, українська фігуристка, чемпіонка України 2009 року в одиночному катанні.
    Навесні 2008 року Іра Мовчан разом з іншими відомими українськими фігуристами (Антоном Ковалевським, Тетяною Волосожар і Станіславом Морозовим) узяла участь у льодовому шоу російського фігуриста-професіонала Євгена Плющенка "Золотий лід Страдиварі".
Померли:
  • 1941 — Володимир Прийма, священик, новомученик УГКЦ, закатований енкаведистами.

Комментарии (4)

yura36,6

09:02, 26 июня 2017

Самый лучший способ борьбы с наркоманами это поставить на 95 кв. бочку с под кваса с надписью ШИРКА.БЕСПЛАТНО и за три дня все наркоманы уйдут в мир иной от передозировки .

Прохор

09:21, 26 июня 2017

Там сразу продавец найдётся)))

Все пропало

09:24, 26 июня 2017

И крыша)

Эр

09:27, 26 июня 2017

День борьбы против ЗЛОУПОТРЕБЛЕНИЯ ? Получается, что в нормальных количествах можно ? Если злоупотребил, то отправишься к праотцам. Так что в данном случае это выражение бессмыслено.

Ссылка скопирована в буфер обмена