Села звільняють, треба збирати речі: переселенці з Херсонщини готуються повертатись додому

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
У Криворізькому районі проживає близько 7600 переселенців. Найбільше — з Херсонської області.

Люди, які навесні приїхали з окупованої частини Херсонської області навесні 2022 року, після перших успіхів ЗСУ на Херсонщині вже готові збирати валізи. Переселенці, з якими поспілкувалися журналісти “Першого Криворізького” на одній з баз відпочинку Криворізького району, говорять: тут всі дуже привітні, але вже дуже хочеться додому. Хоч там у когось вже немає будинку, або він пошкоджений.

На початку вторгнення ми приймали 157 людей, які рятували свої життя, — говорить Оксана Бобкова — керівниця бази відпочинку в Лозуватській громаді. — Сотні проїжджали повз нас транзитом. В будь-який момент, вночі, вдень, тобі дзвонять: приймете людей переночувати? І ми шукали вихід, і знаходили його.


Тоді, на початку, згадує Оксана, люди з окупованих територій приїжджали сильно наляканими і погано йшли на контакт. Зараз ті, кому вдається виїхати з окупації і зони бойових дій, розповідають про воєнні злочини російської армії й залякування цивільних.

Багатодітна родина вже речі почала складати, — каже Оксана. — Кажуть, їхнє село ніби звільнили, може, через тиждень вже будуть вдома. Це для них велика радість, але водночас, люди кажуть, що багато руйнувань.

Лідія Семенівна, жителька все ще окупованої Великої Олександрівки, вже кілька місяців вимушено проживає у Лозуватській громаді. 73-річна жінка вже дуже хоче повернутись додому, у Великій Олександрівці лишився її син.

Коли над нашим будинком розірвалась ракета, донька дуже злякалась і наполягла виїхати, — згадує Лідія Семенівна. — Ми виїжджали на Великдень, і нам дуже пощастило. До нас людей росіяни не випускали, і після нас теж. У сина відібрали джип. Ходили по хатах, шукали тих, хто в АТО служив, щоб прилюдно "карати". Слідкую за новинами щодня і чекаю, коли можна буде нам вертатись додому…


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
28 хв

Все гаразд

06 : 25

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com