Україна святкує День Незалежності: історія державного свята

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Щороку 24 серпня Україна відзначає своє головне державне свято — День Незалежності. Саме цього дня 1991 року Верховна рада УРСР ухвалила постанову та Акт проголошення незалежності України.

Редакція "Першого Криворізького" розповідає про історичні особливості цього дня.

Вперше День Незалежності України святкували 16 липня — у день, коли Верховна Рада ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Даний документ, який ухвалили у 1990-у році, дав дозвіл на проголошення незалежності.

1 грудня 1991 року на референдумі українці підтримали проголошення незалежності України. А вже 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня.

В документі (Постанова від 20.02.1992 № 2143-XII) йдеться так:

"Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР "Про День проголошення незалежності України" від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність".


Скріншот з сайту Верховної Ради України

Щорічно від 1992 року Україна святкує День Незалежності 24 серпня.

Зазначимо, у 2022 році у зв’язку з воєнним станом українці не матимуть додаткового вихідного на День Незалежності.

Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого КриворізькогоЯкщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
37 хв

Все гаразд

01 : 48

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com