Мрія – вернутися в рідне село, – як під постійними обстрілами живе Криворіжжя

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Неподалік Кривого Рогу, у селах, які межують із Херсонщиною, щодня чути звуки вибухів ворожих снарядів. Із рідного дому довелося виїхати тисячам людей. Ті ж, хто лишився, мріють, що одного дня сюди повернуться усі сусіди.

Староста Шестірнянського округу Наталя Слюзко показує двір, в який окупанти поцілили двічі – зруйнували будинок, пошкодили усе на подвір’ї.

Це трапилося 21 березня 2022 року близько 10-ї ранку. Ми з дітьми тільки-но виїхали з дому. Мені просто зателефонували і сказали, що у наш будинок влучив снаряд. Який – ніхто не сказав.
Тоді зруйнувало дах, а в стіні лишилася 20-сантиметрова пробоїна. Пані Наталя говорить, що родину врятувала робота – родина з дітьми тільки-но виїхала в інше село, як стався «приліт».

Головне — це людиПро те, якого жаху натерпілася родина, Наталя розповідає журналістам ніби мимохідь, бо ж приїхали говорити не про неї – а про інших людей. Староста переживає за усіх сусідів, яких зачепило лихо війни. З особливим хвилюванням жінка розповідає про дітей, що ростуть у громаді.

Було у нашому селі 185 людей, а лишилося нині 35. Багато багатодітних сімей ми евакуювали із села, поки тут було особливо небезпечно. Зараз вони в інших селах, є ті, хто за межами району, та й області. Але ми з усіма спілкуємося і вони, розумієте, хочуть додому. У кожного є мрія – вернутися в рідне село, рідну домівку. Де б ти не був – твоє це є село, – говорить Наталя Слюзко.
У будинок пані Наталі російські снаряди влучали двічі. Попри це жінка лишається на місці – по-перше, вона староста, по-друге, хоче бути вдома: «У мене тут чоловік похований, є хоч до кого сходити».Б'ють з усіх видів зброї


Села Криворізького району знаходяться за кілька кілометрів від лінії фронту.Армія РФ обстрілює мирне населення з усіх видів зброї – у тому числі із забороненої артилерії. Б'ють і особливо небезпечними касетними боєприпасами, які вибухають не завжди одразу після прильоту.


Попри те, що росіяни постійно обстрілюють села округу, ті, хто лишився у селі, намагаються відбудовувати житло і жити далі. Виїжджати з дому не хоче і пенсіонер Віктор Олексійович, хоча у городи на сусідній вулиці регулярно прилітають ворожі снаряди і буває дуже страшно:

Було, що отак-о 7 снарядів просвистіли над головою, натворили тут… А що поробиш – треба терпіти! Стріляють [росіяни, - авт.] в основному з “Градів”. А потом пішли у хід касетні. А один раз вистрілили з вертольота. Такі от справи.

Ще один чоловік у селі, назву його наразі називати теж не можна, каже: окупанти зруйнували дім, який на час війни він віддав іншим людям. Микола Научук говорить – це щастя, що ті, хто там тоді був, були не вдома.

Ми прийшли, а тут все розвалене. Все горіло, намагалися якісь речі винести – марно… Я вже звик – 5 місяців летить то туди, то сюди.Розбили чотири школиРуйнують окупанти не лише приватні будинки мешканців сіл та селищ Криворізького району, а й інфраструктурні та промислові об’єкти. Євген Ситниченко, начальник Криворізької районної адміністрації, під час одного з останніх брифінгів повідомив, що у районі вже знищено 4 школи – відновити навчання там не вдасться.

Загалом у районі армія РФ знищила три десятки приватних будинків, а пошкодила понад 400. Пошкоджено понад півсотні промислових та аграрних підприємств.

Коли питаєш місцевих чого б їм хотілося, відповідають тільки одне: «Хочу, щоб ті, хто почав війну, щезли».


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
1 год 10 хв

Все гаразд

07 : 19

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com