Від початку війни у Мар`янському збільшилася кількість переселенців

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
У селі Мар’янське Криворізького району збільшилася кількість переселенців, які від початку повномасштабного вторгнення шукали прихисток. Переважно це люди із Херсонської області.

Про це журналісту «Першого Криворізького» розповів староста села Мар’янське Віктор Недря.

Село Мар’янське, яке знаходиться на межі Дніпропетровської та Херсонської областей на початку війни зазнавало обстрілів зі ствольної артилерії, били російські окупанти й з «Градів».

«Перші місяці були надзвичайно складні. Коли окупант йшов у наступ, люди не знали, що їм робити, не було організованості, багато людей на початку вторгнення виїхали з села. Але за останні два місяці ситуація почала змінюватися», — говорить Віктор Недря.

Зараз Мар’янське час від часу обстрілюють, але вогонь не такий інтенсивний, якщо порівнювати перші місяці повномасштабної війни. До того ж, місцеві почали повертатися з евакуації.

У довоєнний час в селі жили приблизно 3 400 осіб. У червні там залишилося трохи більше, ніж півтори тисячі жителів. Про це Віктор Недря розповідав медійникам у червні.

«У Мар’янському є і переселенці, зараз це приблизно 80 людей. Це теж говорить про те, що у селі стало більш-менш спокійно», — каже староста села.

Від початку повномасштабної війни кількість переселенців у селі збільшилася — найбільше нині тут людей із Бериславського району Херсонщини. Живуть тут зараз мешканці та мешканки з Осокорівки, Піонера, Високопілля, є і ті, хто евакуювався з Донецької, Луганської областей.

За словами Віктора Недрі, відомо, що організація евакуації людей здійснювалася тільки до Кривого Рогу. Людей евакуювали з Високопілля, Нововоронцовки, а також з інших прифронтових населених пунктів Херсонської області та Криворізького району.

Організацією евакуації до міста займалася військова адміністрація Кривого Рогу.

До Мар’янського люди добиралися самостійно або їм допомагали родичі. Спочатку приходили або приїжджали до Нововоронцовки, яка сьогодні залишається підконтрольною Україні, потім з Нововоронцовки діставалися до села Мар’янське.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Без тривоги – 4 год 22 хв

Є загроза

29 : 16

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Місто

Booking.com