32 екологічні злочини, пов`язані з війною, зафіксовано в Придніпровському регіоні

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
По Придніпровському округу до реєстру злочинів, пов'язаних зі шкодою навколишньому середовищу, внесено 32 факти.

Про це журналістам інформаційного агентства «Перший Криворізький» стало відомо під час брифінгу у Криворізькій районній військовій адміністрації.

Про які збитки йде мова


По двох злочинах, скоєних на території Дніпропетровщини армією РФ, фахівцям вже вдалося підрахувати попередні суми збитків. Мова йде про 500 мільйонів у кожному з випадків. Ці злочини військовослужбовці армії Російської Федерації скоїли у Павлограді та Новомосковську Дніпропетровської області.

Це не горіння стерні, це руйнування інфраструктурних об’єктів, АЗС, заводів, складів тощо. Збитки по цих об’єктах ще не розраховувалися. Бо ми не хочемо говорити “на око”, – каже Олена Криворучкіна, народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Чи буде компенсація


Щоб Україна могла домогтися фінансових компенсацій за заподіяну російськими військами шкоду, зараз наші фахівці працюють із міжнародними – так буде простіше зібрати усі докази для міжнародних судових процесів.

Чому не можна оцінити все одразу

Складнощі з оцінкою завданих збитків екології виникають у тому числі через використання армією РФ снарядів різних часів – від так званої «афганської війни» до виробництва 2020 року, говорить Криворучкіна.


Через регулярні обстріли територій Криворізького району, робити будь-які заміри на полях поки не можна, говорить Сергій Сологуб, начальник Держекоінспекції Придніпровського округу. Але їх фахівці це обов'язково зроблять невдовзі – коли буде безпечний доступ до цих полів.

Читайте також про спалені поля і наслідки пожеж


Слідкуйте за спецпроєктом Еко-місто, щоб дізнатися про наслідки ударів по енергетичній інфраструктурі, про те, що буде з полями і лісами після перемоги України над окупантами.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
30 хв

Все гаразд

04 : 50

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com