У «Карітас Кривий Ріг» можуть отримати допомогу переселенці

Головне фото новини
Фото: Іван Талайло
1kr.ua
Переселенці й переселенки з усієї території України, які нині знаходяться у Кривому Розі чи Криворізькому районі, можуть отримати допомогу від благодійного фонду "Карітас Кривий Ріг". Про благодійні обіди, продуктові, гігієнічні та набори для виживання, а також яким категоріям ВПО надається допомога — у матеріалі 1kr.ua

Небезпека ракетних ударів зберігається по всій Україні, п'ята частина території окупована російськими військами, у багатьох населених пунктах тривають бойові дії. Кожен з нас може втратити дім або можливість жити там, де жив раніше.

Число внутрішньо переміщених осіб у Кривому Розі зросло вже до 70 тисяч людей.

Благодійний фонд "Карітас Кривий Ріг" відновив свою діяльність у Кривому Розі у травні 2022 року. Організація працює на базі Церкви Святого Миколая (УГКЦ) на вулиці Івана Франка, 8.

Декілька років тому "Карітас" як всеукраїнський благодійний фонд у Кривому Розі працював як центр підтримки сім'ї й надавав допомогу здебільшого багатодітним родинам. Зараз тут потужний хаб допомоги переселенцям.

Допомагати людям тут, на парафії, почали з повномасштабного вторгнення — з лютого. Традиційно у церкву звертаються люди, які воліли б отримати якусь допомогу — або матеріальну, або духовну, — говорить Наталя Сільтєєва, менеджерка проєкту "Карітас Кривий Ріг".


У криворізьку філію "Карітасу" звертаються люди, які приїхали з окупованих територій або з місць бойових дій. Нині основна допомога для них — продуктові й гігієнічні набори, благодійні обіди, заняття з психологом та аніматором для дітей. Найближчим часом, за словами Наталі, планують запустити програму, за якою допомагатимуть коштами на оренду житла для ВПО. Аніматори й психолог "Карітасу" можуть працювати як у приміщенні фонду, так і виїжджати в місця поселення людей, які вимушено переїхали у Кривий Ріг.

Людей не меншає, людей більшає, які потребують допомоги, — говорить отець Іван Талайло, директор "Карітас Кривий Ріг". — Більше 5 тисяч осіб отримали у нас допомогу. Якщо брати їхні сім'ї, то це, мабуть, близько 10 тисяч людей.Набори допомоги бувають різні:
 1. Екстрений. Орієнтовна вартість — 400 гривень. Він розрахований на 1 особу. Всередині олія, борошно, рис, гречка.
 2. Сімейний. Орієнтовна вартість — 1800 гривень. Продукти для сім'ї на декількох людей.
 3. Малий гігієнічний набір на 1 особу.
 4. Сімейний гігієнічний набір орієнтовною вартістю 1200 гривень.
 5. Набір "виживання". Такі отець Талайло з командою відвезли в Зеленодольськ, який сильно потерпає від російських обстрілів. Там є термос, спальний мішок, каримат, рушник, горішки й снеки.
 6. Проводиться тендер на набір для немовлят, який призначений для новонародженої дитини.
 7. Спеціальні набори для людей з інвалідністю в залежності від їхніх особистих потреб.
Криворізькій парафії Української Греко-Католицької Церкви Святого Миколая вже 5 років. Коли почалась повномасштабна війна, тут з'явились нові напрямки роботи: допомога переселенцям і допомога Збройним Силам України.

Ми купили Збройним Силам декілька дронів, 2 тепловізори, прилад нічного бачення, — говорить отець Талайло, який регулярно їздить на позиції українських бійців на Херсонщині. — Передали автомобіль. Я вже не можу пригадати, скільки ми передали аптечок й усього іншого дрібного. Сам я намагаюсь допомагати не тільки матеріально, а і як священник військовим. Є запити і питання, на які навіть мені складно дати відповідь. Наприклад, вони питають: що робити, коли є загроза потрапити в полон? Підривати себе чи ні? Багато з них бажають стати до сповіді. Багато хочуть просто поговорити і випити чаю. Мені приємно це.


Благодійний фонд «Карітас Кривий Ріг» надає допомогу певним категоріям внутрішньо переміщених осіб:
 1. люди з інвалідністю I-II груп;
 2. люди похилого віку (60+ років);
 3. самотній батько/мати/опікун;
 4. багатодітні родини (2 і більше дітей);
 5. вагітні/годуючі мами;
 6. родини з однією дитиною віком до 2-х років;
 7. важкохворі люди.

Допомога надається за умови наявності пакета документів:

 • довідки ВПО;
 • паспорта та ідентифікаційного коду;
 • документа, що підтверджує приналежність до категорії уразливості
 • ;свідоцтв про народження дітей або їх паспортів (якщо вік від 14 років).

Попередньо обов'язково зателефонуйте за номером +38 (098) 892-03-69.

Адреса: Івана Франка, 8 (зупинка Шахтопроходка). Працюють з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00Ми готуємо матеріал із циклу "Працюю на перемогу" про отця Івана Талайла і його подорожі до військових на Херсонщину. Читайте матеріал про нього у спецпроєкті на головній сторінці сайту.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
1 год 20 хв

Все гаразд

12 : 12

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com