Всі чотири атомні електростанції України стабільно працюють та виробляють електричну енергію

Головне фото новини
Фото: Енергоатом
1kr.ua
Станом на 09:00 31 березня 2022 року всі чотири діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію.

Про це повідомила пресова служба Енергоатому у Telegram-каналі.

Нарказі їхня сумарна поточна потужність забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

В умовах воєнного стану та повномасштабної війни з росією головним пріоритетом для НАЕК «Енергоатом» є питання безпеки ядерних установок.

Тому основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщень і будівель електростанцій, периметри захищених зон та прилеглих територій, а також особливо важливих об’єктів АЕС за межами їхніх захищених зон перебувають під посиленим наглядом і контролем.

Запорізька АЕС і місто Енергодар захоплені окупантами та вже 24-ту добу контролюються російськими військовими. Але всі 6 енергоблоків ЗАЕС обслуговуються українським персоналом, ротація працівників відбувається. Формально окупанти не втручаються в роботу АЕС, але персонал змушений всі технічні рішення погоджувати з їхнім командиром. Всіх працівників станції на вході до неї ретельно перевіряють озброєні загарбники, і поки у людей немає можливості спокійно працювати й повноцінно відпочивати (а це неможливо в умовах окупації), ядерна та радіаційна безпека – під загрозою.

У місті-супутнику станції військових, зокрема й «поліціянтів» та омоновців, не поменшало, прапори України майже з усіх адмінбудівель зняті.

Психологічний стан мешканців міста складний, адже окупанти посилюють інформаційний тиск на них, намагаючись схилити на свій бік та добитися «взаємодії», розповсюджують брехливі листівки.

«Проте попри всі складнощі міста, його жителі та ЗАЕС – тримаються! Бо Енергодар – це Україна, ЗАЕС – це Україна, і жоден окупант цього не змінить», — йдеться в повідомленні.

Фактична блокада міста триває, тому і досі є проблеми з пальним, постачанням продуктів харчування та ліків першої необхідності. Вже понад 10 днів немає жодної звістки про викраденого окупантами першого заступника міського голови Івана Самойдюка, який не погодився на співпрацю з ними, натомість займався координацією гуманітарної допомоги для міста.

Атомники продовжують сумлінно працювати і разом з усією Україною наближають Перемогу!

Підписуйтесь на telegram-канал "Першого Криворізького"

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
35 хв

Все гаразд

09 : 42

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com