Нова арена стадіону «Металург» може не отримати найвищу категорію, — ЗМІ

Головне фото новини
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У Кривому Розі нова арена стадіону «Металург» може не отримати найвищу категорію.

Про це пишуть ua.tribuna.com.

У серпні 2020 року до Кривого Рогу із офіційним візитом приїздив Президент України Володимир Зеленський. Разом із головою Дніпропетровської ОДА Олександром Бондаренком та іншими чиновниками і нардепами від партії «Слуга народу», відвідав реконструйований стадіон «Металург». Без пояснень криворізьких медійників на цю зустріч не пустили.

Тоді президент Зеленський поцікавився, чому місць для глядачів на трибунах стадіону стане менше. Планувалося, що на трибунах зможуть знаходитися 30 тисяч глядачів, потім мова пішла про до 16 тисяч 750 місць на трибунах.

«Якщо ми вже робимо реконструкцію, вкладаємо великі інвестиції, то чому усе ж не зробити стадіон на 30 тисяч місць», — зазначив тоді Зеленський.

Проєктанти пояснили, що кількість місць для глядачів вимушено зменшили через вимоги Державних будівельних норм. Тоді Зеленський питав у проєктантів, чи можна буде проводити на стадіоні «Металург» міжнародні змагання, а Бондаренко поцікавився, чи можливо проводити Кубок UEFA.

Представниця підрядної організації пояснила їм, що для стадіонів 4 категорії передбачена мінімальна кількість посадкових місць (8 тисяч).

Зауважимо, на той момент на стадіоні вже відновили фасад, встановили нові металопластикові вікна у під трибунних приміщеннях, де займалися спортсмени ДЮСШ №1.

Як пише журналіст Микола Решнюк, народний депутат від «Слуги народу» Юрій Корявченков, коли відвідував стадіон у липні 2020 року, говорив:

«Грошей на [реконструкцію фасаду] виділили чимало – майже 70 мільйонів гривень. Але після побаченого нам було незрозуміло, на що взагалі витрачаються ці кошти. Коли ми з Андрієм Павелком (президентом УАФ) побачили доріжки, якими бігають наші атлети, стримувати емоції уже не вдавалось».

Пізніше реконструкція стадіону у Кривому Розі була включена до президентської інфраструктурної програми «Велике будівництво».

Реконструкція на стадіоні «Металург» у 2021 році розпочалася із демонтажу трибун. Під час цих робіт розібрали фасад, який вже оновили під час попереднії ремонтних робіт. Як зазначається у Державному реєстрі спортивних споруд України, на повну реконструкцію стадіону «Металург» треба 146 мільйонів гривень.Замовник усіх етапів реконструкції стадіону – Департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА.

«Це не новий проєкт. Його від початку розділили на два підпроекти – капітальний ремонт фасаду та реконструкція чаші. Місцева влада розробляла обидва проекти і надіслала нам на реалізацію.

По капітальному ремонту фасаду роботи розпочали, але коли змінилось завдання по стадіону – керівництво держави вирішило зробити тут стадіон четвертої категорії, то й проектування трохи змінили. Проєкт реконструкції стадіону пройшов коригування, а фасад так і залишився.

Трибуну зі зробленим фасадом поки не планують зносити. Зараз зноситься тільки західна трибуна. А по трибуні з фасадом… буде якось вироблена загальна концепція. Можливо, щось і буде потрібно проробити. Локально», – пояснив журналісту Миколі Решнюку Михайло Лємаєв, заступник директора департаменту капітального будівництва Дніпропетровської ОДА.

Проєкт, за яким зараз виконується реконструкція стадіону, розробили у 2016 році на замовлення Криворізької міської ради. Потім його декілька разів коригували, передостання редакція проєкту передбачала, вартість реконструкції 136 мільйонів гривен. Пізніше вона збільшилася до 732 мільйонів гривен.

Українська асоціація футболу у 2020 році оновила градацію арен за категоріями. Арени найвищої четвертої категорії можуть приймати матчі будь-якого рівня. Після візиту голови держави проєкт з реконструкції знову коригували, аби збільшити кількість місць для глядачів.

Михайло Лємаєв, заступник директора департаменту капітального будівництва Дніпропетровської ОДА, повідомив, що під накриттям буде не весь стадіон. Але за вимогами УАФ, стадіони 4 категорії мають бути під навісами.

У листопаді 2020 року у Дніпропетровській ОДА повідомили, що проєкт капітальної реконструкції стадіону «Металург» у Кривому Розі готовий.


фото надіслано прес-службою ОДА на цьому проєкті немає навісів
«Згідно з новим проектом, будуть зводити нові трибуни, щоб збільшити кількість посадкових місць. Але зараз не пам’ятаю, якою буде остаточна місткість, треба дивитись. Ми плануємо збільшити її на тисячу місць. При цьому, не весь стадіон буде під накриттям», – пояснив Лємаєв.

Реконструкцію «Металургу» планують завершити у 2022 році. Роботи виконує підрядна організація «СК СТРОЙІНВЕСТ». Заступник директора Департаменту капітального будівництва ДніпроОДА Сергій Горовець підписав контракт із директором підрядної організації «СК СТРОЙІНВЕСТ» Юрієм Кравченко.

Реконструкція стадіону обходиться у 732 мільйони 981 тисячу 855 гривень 60 копійок.

За даними аналітичної платформи Youcontrol, «СК СТРОЙІНВЕСТ» засновано у 2014 році. Розмір статутного капіталу складає 7 мільйонів 200 тисяч гривень.

У статті використані матеріали: ua.tribuna.com, «Перший Криворізький», prozorro, youcontrol.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
31 хв

Все гаразд

02 : 03

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Економіка

Booking.com