Напружена ситуація на ринку праці та ажіотаж на валютному ринку: НБУ підвів підсумки першого місяця карантину

Головне фото новини
Фото: rbc.ua
1kr.ua
Національний банк повідомив, що перший місяць карантину через пандемію коронавірусу українська економіка та банківська система пройшли досить спокійно. Про це повідомила фінансова установа на офіційній сторінці у Фейсбук.

НБУ опублікував цифри, факти та висновки про те, як в Україні пройшла перша хвиля світової кризи, спричиненої пандемією.

«Населення довіряє гроші банкам. Гривневі кошти на рахунках населення в банках збільшилися на 11,6 мільярдів до 341,4 мільярда гривень з початку березня до 10 квітня (+4%). В іноземній валюти кошти населення трошки скоротились на 182 мільйона доларів США до 9,8 мільярда доларів США (-2%). Тобто є приплив гривневих коштів і незначний відплив валютних. Not bad як для місяця кризи. Дякуємо, що довіряєте банківській системі», - повідомляє НБУ.

Також НБУ повідомив, що за час карантину настрої бізнесу очікувано погіршилися. Підприємці очікують зниження продажів та виробництва. Найбільше від ситуації постраждав бізнес, який надає послуги. Найменш песимістичні – експортери. Подальший розвиток ситуації сильно залежить від темпів приборкання пандемії та тривалості карантину.

А ситуація на ринку праці напружена. Співвідношення резюме до вакансій зростає в усіх сферах, крім торгівлі, медицини та сільського господарства.

«Більшість підприємств намагається зберегти співробітників – це позитив. Однак за окремими винятками не наймає нових співробітників, і це ускладнює ситуацію для тих, хто в пошуках роботи», - пишуть на офіційній сторінці НБУ.

Нагадаємо, що НБУ рекомендує українцям самостійно домовлятися з банками за «кредитні канікули» під час карантину.
На валютному ринку України ажіотаж, який виник на початку карантину, швидко вщухнув. Психологічні чинники поступилися економічним. Упродовж останніх тижнів бізнес та громадяни більше продавали валюту, ніж купували її. Національному банку вдалося відкупити з ринку понад 0,5 мільярдів долларів США з початку квітня після значних інтервенцій з продажу валюти у березні.

Нагадаємо, що за час карантину в Україні зросли ціни на продукти та ліки.

«Міжнародних резервів достатньо, щоб не допустити розгойдування курсу. Маємо у «скарбниці» понад 25 млрд дол. США. Це приблизно стільки ж, скільки було на початку року. Обсягу достатньо для згладжування надмірних коливань на валютну ринку за потреби», - пише НБУ.Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
26 хв

Все гаразд

03 : 25

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Економіка

Booking.com