На час воєнного стану Україна обмежила експорт гречки, вівса та жита

Главное фото новости
Фото: pixabay.com
1kr.ua
Україна обмежила експорт аграрної продукції на час воєнного стану. Зокрема, зупинили постачання за кордон гречки, жита та вівса.

Про це повідомив в ефірі національного телемарафону перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

"У відповідному рішенні уряду стосовно забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного часу закладена необхідність щомісяця переглядати баланси. Наше міністерство це робить. І по тих позиціях, де ми бачимо критичну ситуацію, ми обмежуватимемо експорт. Наприклад, зараз обмежений експорт гречки, важливого для хлібопекарської галузі жита, вівса", - зауважив Висоцький.

За його словами, уряд моніторить ситуацію з продуктами, експорт яких підлягає ліцензуванню. І не регулюватиме вивезення тих товарів, яких в Україні накопичилися значні залишки.

"Ми слідкуємо за ситуацією по тих позиціях, на які діє ліцензування експорту - це пшениця, цукор. Щоб розуміти, скільки їх вивозиться, і не давати вивезти більше, ніж є надлишок. Стосовно, наприклад, соняшникової олії чи кукурудзи, яких у нас достатньо, тут регулювання немає", - пояснив він.

Міністерство аграрної політики щомісячно оновлює баланси і виносить на розгляд Кабміну питання того чи іншого регулювання, щоб фізично були доступні продукти, насамперед для споживання українцями.

Читайте також: Які щеплення рекомендується зробити під час війни


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
33 мин

Все хорошо

07 : 20

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Экономика

Booking.com