Перша в Україні виставка аргентинського художника відкрилась у Кривому Розі

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» сьогодні, 27 квітня, відбулося відкриття виставки аргентинського художника Даніеля Курія.

Виставка присвячена жертвам Голокосту і тоталітарних режимів. Роботи художника експонуються в Україні вперше, виставку організували саме у Кривому Розі.

Художник Даніель Курій народився в Буенос-Айресі у сім’ї емігрантів з Одещини. Хлопець ніколи не був в Україні, але вільно говорить українською мовою - його навчила мати.

Дідусь Даніеля Прокофій Ізуїта був євреєм, і у 1941 році працював на відновленні підірваного моста на Дніпропетровщині. Йому тоді вдалося бігти з полону. Дідусь Даніеля дожив до глибокої старості у Ізраїлі, а своїм дітям і онукам розказував історії Катастрофи - Голокосту.


В середині 90-х років молодий архітектор Даніель Курій почав писати картини і складати вірші. Його шокувала історія предків, і більшість його робіт присвячена жертвам Голокосту і тоталітаризму. Головними у його роботах є символи - геометричні фігури і букви.За останні роки великі виставки візуальних праць художника проводилися у Музеї Голокосту в Буенос-Айресі, Культурному центрі Реколети та інших культурних центрах. Тематичні виставки аргентинського митця організовували у США, Європі, Ізраїлі.
Даніель Курій сам знайшов в інтернеті сторінку Музею Михайла Мармера, і йому запропонували зробити наративну виставку у Кривому Розі.На відкритті виставки через відеоконференцію Даніель розказував спогади своєї матері і діда про Голокост і про Другу світову війну. Сьогодні в Буенос-Айресі у місцевій газеті вийде стаття про першу виставку художника в Україні, у Кривому Розі.Виставка триватиме до вересня. Відвідати виставку і сам музей можна за попереднім записом за номером 0973424736. Можна прийти і не зателефонувавши, але тоді прийдеться роздивлятися роботи самостійно, без коментарів екскурсовода. Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» знаходиться у Кривому Розі на вулиці Пушкіна, 46 в будівлі синагоги «Бейс Штерн Шульман”.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
38 мин

Все хорошо

09 : 47

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Культура

Booking.com