Чому у прісноводних водоймах Кривого Рогу з’явилися медузи

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У редакцію «Першого Криворізького» неодноразово писали читачі, що у водоймах міста з’явилися невеликі медузи. Журналісти нашого сайту поспілкувалися зі старшим викладачем кафедри зоології та методики навчання біології педагогічного університету Валерієм Коцюрубою.

Фахівець розповів, що прісноводні медузи у Кривому Розі трапляються не вперше. А періоди їх появи у водоймах пов`язані з часом, коли добре прогрівається вода.

«Це інвазійний вид. В Україні ці прісноводні види з’явилися ще з 70-х років минулого століття. Спостерігали їх вже далеко проти течії Дніпра під Черкасами і навіть Києвом. На Дніпропетровщині біля Кам`янського, Дніпра, Верхньодніпровська, Нікополя та в інших місцях. Зустрічі з прісноводними медузами були на Карачунівському та Південному водосховищі, і не тільки. Як і майже завжди поява нового виду напряму пов`язана з втручанням людини», - говорить Валерій Коцюруба.

Також старший викладач кафедри зоології та методики навчання біології педуніверситету розповів, що на фото, які зробили читачі нашого сайту, вид медуз зі Східної Азії, краспедакуста соверба (Craspedacusta sowerbii). Цей вид значної небезпеки для людей не представляє. Вона не викликає ушкоджень, опіків на шкірі, на відміну від коренерота, аурелії та інших медуз, які можна побачити в акваторіях Чорного та Азовського морів.


«Цей вид порівняно новий для Криворіжжя. Розміри дрібної медузи менше 2,5 сантиметрів. Шлях проникнення в наші водойми - через можливе перенесення разом з акваріумними рибами, водними рослинами. Ось чому потрібний контроль за свідомим та не свідомим перенесенням людиною видів тварин, рослин», - сказав Валерій Коцюруба.

Надалі цей вид буде все більше поширюватись, так як річки та ставки, озера міліють, замулюються, вода дуже прогрівається і створюються умови для життя цього екзотичного виду тварин.

«Кожному з нас потрібно задуматись над тим, як ми впливаємо на довкілля, використовуємо водні ресурси, привносимо не властиві для нашого краю нові екзотичні види, що можуть змінювати наші екосистеми і призводити до неочікуваних результатів», - говорить Валерій Коцюруба.

Як у Кривому Розі виглядають пляжі, які готують до літнього сезону
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
28 мин

Все хорошо

01 : 44

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com