Акторам проекту «Краще разом» криворіжці аплодували стоячи на допрем'єрному показі вистави «Полювання на Снарка»

Акторам проекту «Краще разом» криворіжці аплодували стоячи на допрем'єрному показі вистави «Полювання на Снарка»

Фото: Первый Криворожский

Близько сотні мешканців Кривого Рогу прийшли 20 січня на допрем‘єрний показ інклюзивної* вистави, поставленої за мотивами «Полювання на Снарка» Льюїса Керолла. На сцену вийшли актори-аматори проекту «Краще разом».

"Ми самі собі кидаємо виклик - можна подорожувати, не сидіти у трьох стінах", - говорить Роман Морозов.

15 людей із інвалідністю вийшли на сцену у складі театральної трупи із 50 осіб. Серед акторів люди, які не бачать, жінки та чоловіки на візках, люди із аутизмом і ДЦП.

Читайте також: Залаштунки інклюзивного проекту (ВІДЕО)

"Коли ми починали проект, то розуміли, що не вирішимо проблему людей із інвалідністю. Але хотіли, щоб це питання було максимально широко показано, тому ми використовуємо засоби мистецтва, а не правозахисні... хоча це теж потрібно, і ми долучатимемось до таких ініціатив", - говорить Роман Морозов, менеджер проекту "Краще разом".

У серпні 2018 року посольства Британії та Канади вирішили допомогти криворіжцям "включати" у міський простор людей, які мають інвалідність, і допомогли реалізувати проект.

Режисерка вистави Євгенія Морозова-Попова перед початком показу розповіла, що під час підготовки проекту трупа втратила одну із акторок - вона пішла із життя: "Алла померла, але вона з нами". Як символ пам'яті про людину, яка брала участь у проекті і стала для багатьох прикладом любові до життя,

"Це п'єса-агонія Льюїса Керолла, я давно хотіла її поставити[...] Є великі команди людей, із якими я працювала. Але жодного разу не виникла ідея поставити на ту чи іншу категорію акторів[...]

Сталося диво - зібралась така неповторна команда. Вони унікальні, із неймовірною душею, із дивовижними історіями життя. І саме ці люди можуть донести ось цю керолівську ідею - "Полювання на Снарка".


У музично-пластичній художній виставі проекту "Краще разом" режисерка використала пісні у виконанні сучасних популярних співачок Джамали та Тіни Кароль, також у відеосупроводі організатори проекту використали ілюстрації нинішніх видів стели на Майдані Незалежності України, блюмінгів АрселорМіттал Кривий Ріг. Символу пам'яті про померлих та загиблих у роки Другої світової війни - червоному маку - теж знайшлось місце у відеоілюстрації до вистави.

Читайте також: Із цієї осені інклюзія в школах та дитячих садках стала обов’язковою, - Лев Парцхаладзе

Під час вистави усі актори виконували танцювальні номери, мали монологи та сольні пластичні епізоди у виставі. По завершенню вистави глядачі аплодували акторам та усій трупі стоячи.
3 лютого виставу дадуть у криворізькому театрі імені Шевченка, початок о 12:00 - вхід вільний. Далі учасники проекту поїдуть на гастролі: 9 лютого виступлять у драмтеатрі Маріуполя, а 26 лютого актори із Кривого Рогу виступатимуть у театрі на Подолі (місто Київ). Для подорожі замовили окремі вагони для людей із інвалідністю, щоб кожен почував себе комфортно, наскільки це дозволяють умови "Укрзалізниці".

Журналісти інформаційного порталу «Перший Криворізький» підготували відео та фотоматеріали із заходу. РЕПОРТАЖ ДИВІТЬСЯ ТУТ

*Інклюзія - включення людей із інвалідністю у міське життя, у простор мегаполісів та провінцій.


Реалізація цього проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці та сприянню Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив (Embassy of Canada in Ukraine) та Посольства Великої Британії в Україні (British Embassy, Kyiv), про це менеджер проекту Роман Морозов повідомив глядачам під час промови перенд виставою.


Фото: Николай Чирва

Видео: Софія Скиба

Комментарии (1)

Владик Менделеев

20:36, 21 января 2019

" Вместе весело скакать по просторам,
И конечно напевать только хором ..."

Ссылка скопирована в буфер обмена